Architektura dla dzieci

Wiek uczestników: 7-9 lat
Data: od 22 marca 2014, godz. 15:00-16:30

Miejsce: Sztukarnia, Lewicka 10, Warszawa
Zapisy: Sztukarnia

Warsztaty architektoniczne to twórcze spotkania z architekturą i urbanistyką.

Zajęcia przybliżają podstawowe zagadnienia związane z architekturą, projektowaniem i odczuwaniem przestrzeni, uwrażliwią dzieci na otaczającą je architekturę oraz tkankę miejską. Forma warsztatów rozwija umiejętność myślenia przestrzennego i pobudza wyobraźnię. W najbliższym cyklu warsztatów poznamy historię architektury poprzez fascynujące dzieje Mokotowa.

nck21. Mon coteau, czyli moje wzgórze (22 marca)

Skąd się wzięła nazwa Mokotów? Jaka jest historia tej dzielnicy, gdzie powstały pierwsze budynki i które z nich są najpiękniejsze? Poznany historię założeń pałacowo-ogrodowych powstałych na tym terenie i sami zaprojektujemy takie rozwiązanie.

2. Ku nowoczesności (29 marca)

Przyjrzymy się modernistycznej architekturze Mokotowa z pierwszej połowy XX wieku i zastanowimy się jak zmieniło się oblicze tej dzielnicy za sprawą nowoczesnej architektury. Poznany najsłynniejsze modernistyczne kamienice i przygotujemy projekt rewitalizacji podwórka jednej z nich.

3. Blok (5 kwietnia)

W drugiej połowie XX wieku oblicze Mokotowa znów zostało zmienione. Zaczęły powstawać duże osiedla mieszkaniowe wznoszone z „wielkiej płyty”. Dowiemy czym jest „wielka płyta” i jak za jej pomocą można budować domy. Samodzielnie wykonany blok za pomocą gotowych elementów i wspólnie stworzymy osiedle mieszkaniowe.

4. Ku przyszłości (12 kwietnia)

Jak sobie wyobrażamy rozwój Mokotowa? Poznany najważniejsze inwestycje, które powstały na tym terenie w latach 90. i w nowym tysiącleciu. Jak wyobrażamy sobie architekturę Mokotowa za 100, 200 a nawet 1000 lat? Przygotujemy futurystyczne wizje zabudowy tej dzielnicy w 3000 roku.

Prowadzenie: Karolina Andrzejewska

Cena: 140 zł za cztery spotkania

Reklamy

2 responses to “Architektura dla dzieci

  1. Czy te warsztaty będą jeszcze organizowane?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s