OSSA KRAKÓW 2015 / KONTRA

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE STUDENTÓW ARCHITEKTURY

Warsztaty architektoniczne OSSA to cykliczne wydarzenie organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury.

Fenomen warsztatów leży w ich oddolnej inicjatywie i, przede wszystkim, determinacji studentów by rozwijać się i uczyć. Na przestrzeni lat OSSA stała się obowiązkowym wydarzeniem w kalendarzu każdego studenta architektury. Kolejne edycje przyciągają uwagę środowiska architektonicznego, powiązanych z nim przedsiębiorstw oraz lokalnych mediów. Nawiązujemy współpracę z rosnącą liczbą artystów, aktywistów miejskich i specjalistów z pokrewnych dziedzin.

OSSA gromadzi najlepszych studentów architektury i pokrewnych kierunków, którzy spotykają się aby wspólnie rozwijać swoje umiejętności i dzielić się doświadczeniem. Mają możliwość wzbogacenia swoją wiedzę na drodze współpracy z architektami z Polski i zagranicy. Warsztaty, konkursy, wycieczki i bloki wykładowe stanowią bazę dla późniejszej dyskusji i pracy grupowej. Za każdym razem uczestnicy mają za zadanie stawić czoła określonemu tematowi, który odwołuje się do naglących problemów współczesnych miast.

OSSA KRAKÓW 2015 KONTRA

plakat z cricoteka

Tegoroczna letnia osłona OSSY odbędzie sie w Krakowie w dniach 12-19 lipca 2015 r. Warsztaty mają zwrócić uwagę uczestników na różne formy sprzeciwu względem istniejącego porządku. Temat, Kontra, należy rozumieć w kontekście aspektów, które warunkują współczesne położenie architektury i urbanistyki. Obejmują one szeroką gamę zagadnień społecznych, ekonomicznych i politycznych oraz kwestię ciągłych przemian w teorii sztuki i estetyce, ujętych w zbiorczej perspektywie historycznej. Do najważniejszych problemów, które poruszymy, należy walka lokalnych społeczności o odzyskanie prawa do miasta, widmo rodzącego się miejskiego aktywizmu i propozycje rozwiązania problemów współczesnych miast formułowane przez architektów, pisarzy i akademików. Wspólnie dokonamy analizy istniejących i potencjalnych konfliktów by dostrzec fundamentalną rolę, jaką pełnią w kształtowaniu przyszłości miast i ich mieszkańców. Przyjrzymy się również nowym narzędziom projektowym, które stały się dostępne wskutek postępu technologicznego i spróbujemy określić możliwości i wyzwania, które przynoszą naszej profesji.

Temat wstępniaka to CTRL+C, CTRL+V. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 21 czerwca. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie warsztatów [ossa.krakow2015.pl/] i naszym fanpage’u na Fabebooku [facebook.com/ossa.krk].

// materiały organizatorów

Warsztaty odbywają się pod patronatem Fundacji Architektury.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s